Referencie

Spoločnosť ProcesPartner vstúpila na český a slovenský trh v roku 2000 (vtedy ešte pod pôvodným názvom), svoju činnosť zahájila o rok neskôr, má teda už takmer dvadsaťročnú históriu. Desiatky vyhratých súdnych konaní, rovnako ako reputácia  „ochranca a partner“, profiluje ProcesPartner smerom k jedinečnej kombinácii „financovateľ – právnik – radca“. 

Za posledných 10 rokov našej činnosti sme na trhu financovali:

Z celkového počtu sporov

  • 30% sporov vedených veľkými a medzinárodnými korporáciami
  • 40% sporov vedených malými a strednými firmami
  • 30% sporov vedených občanmi/fyzickými osobami

Podľa hodnoty sporov

  • 20% sporov vo výške nad 350 tisíc €
  • 40% sporov vo výške 50 tisíc – 350 tisíc €
  • 40% sporov vo výške 25 tisíc – 50 tisíc €

My sa síce našťastie veľmi nesúdime a taktiež disponujeme dostatočnými finančnými zdrojmi. Ale náklady na súdne konanie môžu byť vysoké a pre menšie firmy má  Vaša služba skutočný zmysel

Ing. Jiří Kuliš, generálny riaditeľ Veľtrhy Brno

 

Som skôr zdržanlivý, pokiaľ ide o zápal súdiť sa. Vybaviť spor dohodou a mimo súd ušetrí čas, energiu aj peniaze. Nehľadiac na to, že dohoda o spornej záležitosti je výsledkom, ktorý dosiahli obe strany z vlastnej vôle, zatiaľ čo výrok súdneho rozhodnutia im vnúti vonkajšia sila. Ale rozumiem dobre tomu, že niekedy naopak stojí za to ísť pred súd s plným nasadením, pokiaľ druhá strana nie je schopná, alebo ochotná dohodnúť sa a pokiaľ predmet sporu stojí za to, aby sme do neho svoj čas, energiu a náklady investovali. Zo službami, ktoré ponúka ProcesPartner, nemám skúsenosti – ani vlastné ani sprostredkované. Ale myslím si, že ide o rozumnú ponuku služieb, ktoré majú na trhu svoje miesto a iste si nachádzajú aj zákazníkov.

Prof.  JUDr. Karel Eliáš, autor nového Občianskeho zákonníka, profesor Právnickej fakulty UK

 

Zdá sa , že vaše služby sú na českom a slovenskom trhu skutočne unikátne a že teda nemajú žiadnu konkurenciu. Je skvelé, že domôcť sa svojich práv je možné pre každého bez rozdielu majetku, alebo finančnej hotovosti. V takom prípade je právo – aspoň dúfam – skutočne pre každého.

Mgr. Leoš Bárta, zakladateľ projektu MarketingMarket.cz, VŠ pedagóg

 

Keď som na internete objavil webové stránky firmy ProcesPartner, mal som isté obavy, hlavne z toho koľko má budú ich služby stáť. Keď mi ale ich právnici vysvetlili, že na proces poskytnú svoje prostriedky a svoju odmenu si vezmú až z vysúdenej čiastky, už som neváhal. Odborníci posúdili naše šance a dokonca mi naznačili ako nájsť toho pravého advokáta. Tým som mal o starosť menej. Nakoniec sme vyhrali, ja som získal späť svoje peniaze a ProcesPartner z nich obdržal dohodnutú čiastku. Bez nich by som sa nesúdil, to som si istý ….

Novotný, živnostník – OSVČ, Zlín

 

Chcela som  s pomocou firmy ProcesPartner a ich prevzatím nákladov môjho sporu získať späť svoje peniaze súdnou cestou, legálne tak ako sa to má. Keď hneď v úvode preverili moju kauzu a náklady konania zaplatili, povedala som si: toto sa asi podarí. A skutočne, spor sme s mojím právnikom vyhrali! Oni to v ProcesPartner skutočne starostlivo preverujú, veď do toho dávajú ich vlastné peniaze…

Zdeňka Krátká, konateľka spoločnosti s ručením obmedzeným, Plzeň

 

Ja na takéto sľuby „poradíme – poslúžime“ som nikdy veľa nedal. A to učím marketing! Ale pravdou je, že ľudia z ProcesPartner svoj sľub dodržali. Keď sme spoločne môj problém zvažovali, pýtal som sa na to či ono, oni mi ochotne vysvetľovali a odpovedali. Dostal som od skúsených právnikov dosť informácii, a ja som sa na tomto základe rozhodol, že do sporu, ktorý je nemožné vyhrať, k súdu nepôjdem. Vzdal som sa toho. A práve preto je táto ich služba tak cenná. To, čo má v súčasnosti najväčšiu hodnotu, sú informácie. Takže vďaka.

Mgr. Zdeněk Pavel, Praha